Creatieve professionals aan de slag met ‘Leer Lobbyen in één Dag’

Lees meer nieuws

Een bloeiende sector mét voldoende bestaanszekerheid is te belangrijk om aan het toeval over te laten. Daarom lanceert koepelvereniging De Creatieve Coalitie het (digitale) boek: Leer Lobbyen in één Dag. Dit boek is ontwikkeld voor iedereen die werkt in de creatieve en culturele sector die lokaal het verschil wil maken. Wil jij je inzetten voor betere broedplaatsen, voorzieningen of Fair Pay in jouw gemeente maar weet je niet waar je moet beginnen? Dan ben je hier aan het juiste adres.

Veel besluiten die directe invloed hebben op de sector worden lokaal genomen. Denk aan het verdelen van cultuursubsidies (60% van het totaal), het beschikbaar stellen van werk- en repetitieruimtes en de toepassing van Fair Pay-richtlijnen. Desalniettemin wordt de stem van culturele en creatieve professionals nog altijd niet op voldoende waarde geschat. Lees ‘Leer Lobbyen in één Dag’ om daar zelf verandering in te brengen.

  • Een boek vol praktische handvatten
    Van het opstellen van een lobbyboodschap tot het schrijven van een manifest of het starten van een petitie — het boek is opgebouwd uit praktische tips, inzichtelijke schema’s en inspirerende voorbeelden van vakgenoten uit het veld.

  • Online én op papier
    Het boek is gratis online beschikbaar, maar ook als papierenversie te bestellen voor thuis of op kantoor. Handig als naslagwerk of om te delen binnen jouw bedrijf, organisatie of netwerk.

  • Drie korte video’s
    Heb je weinig tijd? Geen probleem. In drie heldere video’s van een paar minuten word je meegenomen in de belangrijkste inzichten.

Klaar om in actie te komen?

 


‘Leer Lobbyen in Éen Dag’, is ontwikkeld op basis van gesprekken, interviews en input vanuit professionals in de sector zelf. Bijzondere dank gaat uit naar:

  • Arjan Dunning – BvOI

  • Nelly Voorhuis – We are Space

  • Arriën Molema – BAM! Popauteurs

  • Jeannette Slütter – Platform BK

  • Anne Graumans – Kennispunt Lokale Politieke Partijen & De Creatieve Coalitie

  • Wilma Vissers – Kunstenbond

  • Sander Blom – Filmvereniging Groningen

  • Neeltje Holland van Laarhoven – Dansbelang

  • Ellen Goulmy & Beau Kramer – Creative Works Zwolle

  • Miranda Driessen – Nieuw Geneco

  • Annet Zondervan – CBK Zuidoost

  • Jeroen van der Veer – Sociaal Hoorn


Volgende
Volgende

Na de zomer te laat: waarom je nu in actie moet komen in jouw gemeente